Blog

ایزو 9001 (استاندارد ایزو مدیریت کیفیت تولیدات و خدمات)

توسط در ایزو سازمان شما, پیمانکاری, سازمان ها و ادارات, صنایع غذایی, صنعتی و تولیدی, عمرانی, کلیه گواهینامه ها 3 نوامبر 2021

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ استانداردی شناخته‌ شده در سیستم‌های مدیریت کیفیت است.استاندارد ایزو ۹۰۰۱ برای کمک به اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت کارآمد طراحی شده‌ است و تضمین می‌کند که سازمان‌ها همواره مطابق با استانداردهای مورد نیاز هماهنگ باشند. این مساله با تاکید بر یک سری اهداف، اصول و اهداف کلیدی که برای هر کسب‌ و کار مهم هستند به دست می‌آید تا اطمینان حاصل شود که نیازهای مشتریان و سهامداران به درستی مورد توجه قرار گرفته‌ است.گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 توسط هر کسب و کار، چه بزرگ و چه کوچک در تمامی بخش های صنعت مورد استفاده قرار می گیرد.

مزایای دریافت استاندارد ایزو ۹۰۰۱

کاهش هزینه‌ها

سیستم‌ها و فرآیندهای بهبود یافته منجر به استفاده کارآمدتر از زمان، منابع و  همچنین مهارت‌ها برای کاهش هزینه‌های کلی می‌شوند.

مطابقت با اطمینان

در حالی که الزامات قانونی و حقوقی می‌تواند از صنعت به صنعت متفاوت باشد، حیاتی است که هر سازمان با تمام قوانین و مقررات مربوطه در ارتباط با حوزه آن‌ها منطبق باشد.اخذ ایزو ۹۰۰۱ به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد که استانداردهای موجود را شناسایی و به درستی رعایت کنند، در حالی که از ساختار فرآیندها برای کنترل انطباق در داخل سازمان پشتیبانی می‌کنند.

افزایش اعتماد به نفس

یکی دیگر از مزایای استفاده از گواهینامه ISO 9001، افزایش اعتماد مشتری است. دریافت استاندارد ایزو 9001 به شما این امکان را می‌دهد که بازخورد مثبتی داشته باشید و احتمال برد کسب و کارتان در بخش‌های خصوصی و عمومی را افزایش دهید.

سوالات متداول در مورد ISO 9001

آیا ISO 9001 برای هر بخشی از سازمان اعمال می شود؟

بله. به منظور واجد شرایط قرار گرفتن گواهینامه ایزو ۹۰۰۱، شما باید یک سیستم مدیریت کیفیت (QMS) را در تمام سازمان خود اجرا کنید. این امر به فرآیندهای مورد استفاده برای ایجاد و کنترل محصولات و خدمات عرضه‌ شده توسط یک سازمان اعمال می‌شود.

آیا سازمان من می تواند گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 9001 را اخذ کند؟

گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ را می توان عملا برای هر محصول یا سرویس و نیز فرآیندهای مورد استفاده برای ایجاد / تامین آن اعمال کرد.

چگونه ایزو ۹۰۰۱ باعث بهبود کسب‌ و کار سازمان ها خواهد شد؟

پیاده‌سازی یک سیستم مدیریت کیفیت کارآمد به انگیزه بخشیدن به کارکنان و افزایش بهره‌وری از طریق شناسایی و تعریف نقش‌های کلیدی و مسئولیت کمک می‌کند. این امر همچنین به کاهش هزینه‌ها با برجسته کردن کمبودها در محصولات و خدمات کمک می‌کند. این فرآیند شناسایی و تشخیص راه را برای توسعه راه‌حل‌های موثر هموار می‌کند که در بین موارد دیگر منجر به کاهش تلاش‌های بیهوده و کاهش شکایات خواهد شد. از دیدگاه کاربران خدمات، سفارشات و مشخصات باید به طور پیوسته برآورده شود که باعث افزایش فرصت‌ها برای کسب‌ و کار شما می‌شود.

چرا استاندارد ایزو 9001  را دریافت کنید؟

مزایای دستیابی به گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ بسیار زیاد بوده و ارزش قابل‌توجهی برای سازمان شما به همراه دارد.

با دریافت گواهینامه ISO ۹۰۰۱: ۲۰۱۵ می‌توانید تضمین کنید که سازمان شما مطابق با استانداردهای بین‌المللی سیستم‌های مدیریت کیفیت و تضمین کیفیت برای محصولات و خدمات شما است.

اخذ گواهینامه ایزو 9001 و همچنین اجرای دستورالعمل های آن می تواند بهبود عملکرد سازمانی و خروجی آن را تضمین کند.

ایزو 9001 سیستم‌ها را برای استفاده کارآمد از منابع ارزشمند برای بهبود اعتبار کلی در صنعت مهبا می کند، همچنین ایزو ۹۰۰۱ این اطمینان را به شما می‌دهد که کسب‌ و کار شما با استانداردی بهینه برای رونق و پیشرفت مداوم فعالیت می‌کند.

آیا اخذ گواهینامه ایزو 9001 مفید است؟

ممکن است جهت اخذ این استاندارد با تردید مواجه شوید و این سوال برایتان پیش بیاید که ” آیا اخذ استاندارد ایزو ۹۰۰۱ برای سازمان ما مفید است؟ آیا بررسی کل کسب‌ و کار ما فقط برای یک گواهینامه ارزش دارد؟

در پاسخ به این ابهامات و سوالات باید گفت در عصر امروز مشتریانی که ما با آن‌ها کار می‌کنیم به درک مزایا و فواید اخذ گواهینامه در کسب و کار خود دست یافته اند.امروزه شرکت‌های کوچک و بزرگ در حال اخذ ایزو ۹۰۰۱ هستند زیرا برای تحقق رشد کسب‌ و کار آنها و برای رسیدن به اهدافشان مفید بوده است.

با اجرای الزامات استاندارد ایزو ۹۰۰۱، شرکت شما بهتر اداره خواهد شد. کارکنان بهتر درک خواهند کرد که چه چیزی از آن‌ها انتظار می‌رود و به مشتریان بهتر خدمت خواهند کرد. با کمی توجه، مراقبت و سرسختی می‌توانید گام‌هایی را بردارید که به کسب‌ و کار شما از طریق اخذ گواهینامه ایزو ۹۰۰۱ کمک کند و از رقبا پیشی بگیرید.

آیا می‌دانستید؟

اگر سازمان ها، شرکت ها و مراکز مختلف در بازاریابی محصولات یا خدمات خود از یک لوگوی ایزو ۹۰۰۱ استفاده کنند احتمال بیشتری وجود دارد که مشتریان با آن شرکت ارتباط برقرار کنند.

آیا می‌دانستید؟

تحقیقات اخیر نشان داده است که طی یک دوره ۱۰ ساله، شرکت‌هایی که استاندارد ایزو ۹۰۰۱ را اخذ کرده بودند بازده بیشتری را نسبت به کسانی که این سیستم را انجام نداده بودند، به دست آوردند؟ علاوه بر این، تولید و فروش محصولات و خدمات آن ها نیز به شدت بهبود یافته است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    سبد خرید